PhotoFreak - ייבוא ושיווק ציוד צילום וסטודיו - טיפים לצילום ילדים / שירן ולק
סניף ת״א, רח׳ דוחן 20
סניף חיפה, רח׳ חלץ 2 

טלפון רב-קווי: 077-2155009

 
 

 
 
 
  טיפים לצילום ילדים / שירן ולק
דף הבית >> FreakBlog >> טיפים לצילום ילדים / שירן ולק
במהלך השנים פנו אלי הורים רבים ושאלו כיצד ניתן לשדרג את איכות התמונות שאנו מצלמים בבית. עם הזמן הבנתי שבעזרת מספר עצות וטיפים פשוטים, תוכלו גם לשדרג את התמונות הביתיות וחשוב לא פחות, להפוך את צילום הילדים שלכם לחוויה משותפת ומהנה יותר. 

ס ב ל נ ו ת :
אל תביימו את הילד, הכינו את האצבע על "ההדק" וחכו  לרגע הנכון.
כמה פעמים ראינו הורים מחזיקים מצלמה ביד אחת, מרעישים עם צעצוע ביד השנייה תוך כדי שהם קוראים לילד ומבקשים ממנו להסתכל אליהם. סיטואציה כזו במקרה הטוב יכולה לבלבל את הילד. הילדים שלנו נראים ומצטלמים הכי טוב במצבם הטבעי. תוך כדי משחק, צפייה בטלוויזיה, ציור ויצירה ואפילו כשהם אוכלים. התמקמו בקרבת הילדים וחכו. תנו לילד מרחב, צלמו אותו תוך כדי הפעילות שלו. תפסו את רגעי הקסם בהם ההבעה המדהימה ביותר, החיוך השובב בזוית הפה, המבט וכל השאר...

צילום: שירן ולק

י צ י ב ו ת :
יציבה טובה בזמן הצילום תמנע תמונות "מרוחות".
אפילו שהמצלמות הביתיות קטנות, ודווקא בגלל זה, החזיקו אותן בשתי ידיים בזמן הצילום. כשמצלמים ביד אחת המצלמה זזה בזמן הלחיצה על כפתור הצילום. בעזרת תמיכת היד הפנויה במצלמה תמנעו תזוזות ו/או רעידות והתמונות יהיו יציבות וחדות יותר. תמיד השתדלו לצלם במקום ומזוית שנוחה לכם. לחצו לאט על הכפתור, ממש בסחיטה, בצורה זו תמנעו מלחיצה חזקה אשר תגרום לתנודות בלתי רצוניות של המצלמה.

ג ו ב ה:
יתרון גובה זה מצוין בכדורסל לא בצילום ילדים. צלמו ילדים מגובה העיניים... שלהם.
אנו המבוגרים נוטים לצלם את הילדים כאשר אנו עומדים. בצורה זו התמונה עלולה לצאת  מעוותת, הראש נראה גדול והרגליים קטנות וקצרות והילד מתאמץ להרים את ראשו. רדו על הברכיים או אפילו שבו על הרצפה. תקשרו עם הילד וצלמו תוך כדי. הילד ירגיש נעים יותר והתמונות ישודרגו להפליא.

צילום: שירן ולק
 
מ ר ח ק :
בצילום, יש למרחק יתרונות רבים.
צלמו ממרחק סביר ולא קרוב מידי.  עדיף להתרחק מעט מהילד ולהשתמש בזום המצלמה. הצילום ללא זום לחלוטין (עדשה רחבה) גורם לעיוות התמונה. כאשר תתרחקו  תתנו לילד להרגיש חופשי ומשוחרר, קצת קשה לחיות כשפפראצי צמוד לך לפנים.

ר ק ע - מה כן:
הוא חלק חשוב בתמונה, אל תתעלמו ממנו.
שימו לב לרקע התמונה שלכם. ילדים אוכלים זה דבר חמוד אך צלחת עם שאריות ליד הילד,פחות יפה בתמונה. כך גם לגבי סל הכביסה , פח הזבל וכו׳. נסו לכוון את הילדים כך שהרקע שלהם יהיה נקי עד כמה שאפשר. עדיף צבע רקע ניטרלי ע"מ שהתמונה תתרכז בילד ולא תופרע ע"י "רעשי הסביבה". רקע נקי ונעים יעשה את ההבדל.צילום: שירן ולק
 
ר ק ע - מה לא:
אם כבר מדברים על רקע, הרי הרקע פחות מעניין אותנו בד"כ מהילד.
לכן אין סיבה לצלם את כל הסלון כשהילד יושב על כורסא או את כל החצר כשהילד יושב בפינת הדשא. התקרבו עם הזום אל הילד , תמונה שבה הילד יהווה כ2/3 מהתמונה, היא תמונת תקריב טובה ומקצועית יותר.
 
צילום: שירן ולק
 
א ו ר   ו ת א ו ר ה : 
המרכיבים העיקריים של תמונה טובה. השתמשו בהם נכון.
ככלל אצבע בסיסי, השתדלו תמיד לצלם כשמקור האור מגיע מכיוון הגב שלכם ומאיר על הילד. אל תצלמו מול מקור אור (מנורה, חלון , שמש וכו׳) התמונה שתתקבל תהיה של צללית ולא של פרטים. גם בצילום בבית השתמשו באור טבעי, זהו אור רך ומחמיא ועדיף אור נעים יותר של שעות הבוקר או אחה"צ. השתדלו לא לצלם בשמש ישירה. שמש כזו תגרום לצללים קשים על הפנים .אם בכל זאת זה המצב (חוף הים למשל) השתמשו בפלאש למילוי הארת הצללים.

מניעת "עיניים אדומות" בתמונה :
שוב, השתמשו בתאורה טבעית,  השימוש בתאורה טבעית גם יפיק תמונות מצוינות וגם ימנע עיניים אדומות בתמונה הנובעות מהחזרי אור מהפלאש. אם בכל זאת מצלמים עם פלאש, העבירו את המצלמה למצב הפחתת עיניים אדומות.

ה צ י ל ו ם  כ ח ו ו י ה :
חלקו את החוויה עם הילדים. הראו לילדים את התמונות, הפכו את הצילום לחוויה מהנה ומשותפת.
תהנו....

אהבו אותנו

חפשו אותנו

 
צור קשר

local סניף ת״א, רח׳ דוחן 20
local סניף חיפה, רח׳ חלץ 2
telephone 077-2155009
mail info@photofreak.co.il
   
   
 
© 2017 PhotoFreak Ltd All Rights Reserved. ט.ל.ח
 
לייבסיטי - בניית אתרים